Instagram

Cześć,

nazywam się Aga Szynal i to właśnie ja prowadzę tę stronę. Blog o literaturze kobiet.

Dlaczego akurat taki?

Przez całe swoje życie pożerałam książki. Jednak dopiero stosunkowo niedawno zorientowałam się, że starając się czytać przede wszystkim tak zwaną „dobrą literaturę”, czytałam przede wszystkim mężczyzn. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo mnie to zubaża, dopóki nie zostałam mamą. Po raz pierwszy nie dostałam wtedy od literatury miękkiej poduszki w postaci historii innych. Od tego momentu świadomie zaczęłam poszukiwać kobiecych narracji. I dzielę się tymi swoimi poszukiwaniami tutaj.

Kim jestem?

Kobietą, która ciągle się zmienia, żeby czuć się spełniona.

Przez kilkanaście lat pięłam się po szczeblach kariery w branży reklamowej. Potem przez niemal pięć lat prowadziłam sklep internetowy z lokalną i naturalną żywnością (Jadłosfera).  Teraz, choć działam również w zakresie doradztwa reklamowego, najważniejsze jest dla mnie pisanie fikcji. 18 lipca ukazała się moja powieść „Ja sama”.

Jestem też ciągle zakochaną żoną i mamą dwóch chłopców w wieku szkolnym. Biegam po warszawskich parkach, ćwiczę jogę w domowym zaciszu, uczę się grać w tenisa. Nie potrafię zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu, nosi mnie na wyprawy małe i duże.