BLOG O LITERATURZE KOBIET

Po okładce ją poznacie?

Czuję się pewnie czytając. W tej dziedzinie najmocniej ufam właśnie samej sobie. Cenię autorytety, ale mam swoje zdanie. Łatwo mi podejmować decyzje co do odbioru i równie łatwo mi ich bronić. Mogę się pięknie z kimś nie zgadzać i dalej czuć się dobrze z własnym wyborem. Choćby nie wiem jakie osiągnięcia stały za moją adwersarką czy adwersarzem wiem swoje (choć jednocześnie nie jestem zapiekła, mam w sobie otwartość na mądrość innych).

Zupełnie inaczej rzecz się ma, jeśli chodzi o wszelakie sztuki wizualne. Otóż wiem, co mi się ostatecznie podoba. Ale nie mam zielonego pojęcia jak dojść do celu. Nie umiem rozłożyć obrazka na części pierwsze. Odkryć co dokładnie sprawia, że to właśnie ten, a nie inny przypadł mi do gustu. Jestem bezbronna. A więc niepewna. Potrzebuję pomocy i wsparcia. Mistrzyń i mistrzów.

Temat okładki mojej książki był więc dla mnie tym bardziej istotny. Wiedziałam, że jeśli chcę być zadowolona muszę pracować z kimś, kogo gustom bezwzględnie ufam. Kogo prace podziwiam. Inaczej utknę na mieliźnie i spali mnie niepokój. Self-publishing dał mi tę szansę. Mogłam pracować z kim zechcę, o ile tylko zdołam tę osobę przekonać, że warto.

Od kilku lat wiedziałam dobrze, że widzę w tej roli Elkę Grądziel. Pełne szczęście, że po przeczytaniu „Ja sama” zgodziła się dla mnie narysować ilustrację!

A ja? Od razu wybrałam jedną jej propozycję, do której zapałałam miłością. Ale włączyły mi się strachy. Przemówiły głosy, które podawały się za rozum, a w gruncie rzeczy były niepokojem. Tak mocny rysunek? Czy ja aby napisałam taką powieść? Spłyćmy to.

Dlatego winna Wam jestem wielkie podziękowania. Wasze odpowiedzi na Instagramie pomogły mi wybrać to, co w gruncie rzeczy wybrać chciałam (i czego jednocześnie się bałam). Dodaliście mi wiatru w żagle.

Ela, dziękuję za najpiękniejszy rysunek.

Kasia (może znacie Kasię jako Wielogłoskę), ukłony za złożenie okładki.

A dla Was, serdeczności za wsparcie.

Aga Szynal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Więcej
Postów