BLOG O LITERATURZE KOBIET

Najlepsze starsze tytuły, które przeczytałam w pierwszej połowie 2024 roku.

Tylko niektóre tytuły mają potencjał przetrwania próby czasu. Jeśli kalendarz ogranicza Wasze możliwości w zakresie czytania, to proponuję wziąć pod uwagę właśnie takie pozycje. Dlatego dziś  mam dla Was subiektywne zestawienie najlepszych starszych książek, które przeczytałam w pierwszej połowie 2024 roku.

Oczywiście jak zwykle na tym profilu, wzięłam pod uwagę wyłączenie literaturę kobiet.

Natalia Ginzburg „Nasze dni wczorajsze” – oczami dorastającej dziewczyny patrzymy na Włochy czasów Mussoliniego. Ginzburg jest wnikliwą psycholożką i wytrawną pisarką, która pozwala nam wejść w głowy bohaterów dzięki dość surowemu (choć nie zanadto) szkieletowi treści.

Chimamanda Adichie „Amerykaana” – napisana z rozmachem powieść rozgrywająca się w długiej perspektywie czasowej. Historia miłosna, historia własnych korzeni i podręcznik różnych odcieni rasizmu w jednym.

Carson McCullers „Serce to samotny myśliwy” – tak dobra jak sam tytuł amerykańska historia o tym jak bezbrzeżnie jesteśmy samotni.

Siri Hustvedt „Świat w płomieniach” – opowieść o niedocenionej artystce, która postanawia wystawić swoje prace pod maskami trzech różnych mężczyzn. Głębia intelektu tej pisarki niezmiennie robi na mnie wrażenie.

Aga Szynal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej
Postów