BLOG O LITERATURZE KOBIET

Moja ulubiona polska pisarka literatury rozrywkowej. Katarzyna Gacek „Krew z krwi”, czyli trzecia część serii „Agencja Detektywistyczna Czajka”.

Z postępująca regularnością na wiosnę zaczynam się rozglądać za tytułami #dobreksiążkiwagilekkiej Dlatego czekałam z niecierpliwością na kolejny tom z serii „Agencja Detektywistyczna Czajka” Katarzyny Gacek. Po poprzednich dwóch spodziewałam się gwarantowanego strzału w dziesiątkę.

Po przeczytaniu „Krew z krwi” mogę chyba już nie bez kozery powiedzieć, że to aktualnie moja ulubiona polska, współczesna pisarka w tej kategorii. Jak mi dobrze robią te powieści!

Gatunek, jaki reprezentują, to, jak dowiedziałam się rok temu z artykułu Justyny Sobolewskiej w „Polityce”,   cosy crime. Lekki kryminał z mocnym wątkiem obyczajowym, którego czytanie ma być przyjemne.

Jeszcze jak jest!

Uwielbiam Gaję, Klarę i Matyldę, czyli trzy główne bohaterki. Zżyłam się z nimi. Kibicuję im. Zachwycam się ich przyjaźnią i zgrywaniem się w różnorodności. A Milanówek spod pióra Gacek zaczynam lubić na podobnej zasadzie jak kiedyś na przykład Kopenhagę Chmielewskiej.

Chcecie sobie poprawić humor? Czytajcie!

Aga Szynal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej
Postów